Kalymnos

Wspinaczkowy Raj
Wyspa Grecka

Kalymnos

Kalymnos to miejsce gdzie zjeżdżają się wspinacze z całego świata. Wyspa położona jest na Morzu Egejskim blisko wyspy Kos. Jej ukształtowanie zapewnia świetne warunki do wspinania na każdym poziomie zaawansowania. Spośród blisko 4000 obitych dróg wspinaczkowych z pewnością znajdziemy coś dla każdego. Przyjazd tutaj daje możliwość połączenia pasji wspinaczkowej z plażowymi wakacjami w pięknej scenerii.

Na miejsce można dostać się na kilka sposobów:

  1. Samolotem (czarterowym) na Kos i dalej szybkim (20-45 min.) promem na Kalymnos
  2. Samolotem do Aten i następnie nocnym promem na Kalymnos
  3. Samolotem do Aten i dalej małym śmigłowym samolotem na Kalymnos

Z miejscowości w której nocujemy jest blisko w wiele sektorów wspinaczkowych. Wynajęcie samochodu nie jest niezbędne, niemniej istnieje taka możliwość. Zdecydowanie poszerzy to możliwości poznania wyspy od strony nowych sektorów wspinaczkowych jak i plażowania.
Oferta noclegowa jest bogata w dwuosobowe studia z małym aneksem kuchennym wyposażonym we wszystko co niezbędne do samodzielnego przygotowywania posiłków. Ceny zaczynają się od 25 eur/2 os./noc. Bez problemu można też znaleźć większe apartamenty o wyższym standardzie, gdzie ceny zaczynają się od 40 eur/2 os./noc. Na wyspie jest też wiele sympatycznych restauracyjek. Chętnie zabierzemy Was do tych gdzie można dobrze zjeść płacąc rozsądną cenę.